dartsmasters
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

5 participanți

In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  victorash Lun Feb 22, 2010 1:29 am

Rezultate Nationala 3





Cei mai buni jucatori din tara au participat sambata 20 februarie la etapa nationala cu numarul 3 organizata in Timisoara, etapa care face parte din cadrul campionatului national de darts editia 2009 - 2010.
Cei 49 de participanti au venit din toate colturile tarii unde dartsul a luat amploare in ultimul timp, din Cluj, Bucuresti, Pitesti, Sibiu, Tg.Mures, Oradea, Brasov, Reghin. Timisoara a fost reprezentata de 20 de jucatori.

Intr-adevar, numarul participantilor din orasul nostru a fost relativ scazut, fapt reprosat de cateva ori de organizatorii concursului si mai mult, am fost avertizati ca daca numarul nostru nu va creste la asemenea evenimente, acestea nu se vor mai organiza la Timisoara, urmand sa fie mutate in alte orase cum ar fi Cluj sau Tg. Mures. Eu credeam ca principalul scop este promovarea si dezvoltarea dartsului la nivelul intregii tari, indiferent de zona si daca sunt semnale, sa zicem, ca exista la Iasi un numar de jucatori, este de datoria celor responsabili sa dezvolte aceea zona, indiferent cat de departe este de restul tarii.

La Timisoara exista cel mai puternic si numeros nucleu de jucatori de darts (nu stiu multumita cui, voi stiti mai bine) dupa cel din Bucuresti si sa se ajunga la astfel de avertisment cred ca este putin cam mult. Dupa cum am spus de mai multe ori, Timisoara este departe ca distanta de multe orase din tara, aceasta presupunand cheltuieli suplimentare si oboseala, dar este totusi un oras din Romania si nu unul oarecare, fapt de care unii dintre noi suntem mandri.

In alta ordine de idei, din cate am inteles regionalele nu se vor mai tine la clubul din Piata Unirii, ivindu-se o alta varianta pentru cei 15 - 16 participanti frecventi la aceste regionale. Se pare ca asa cum am fost investit in ultimul an cu titulatura de "reprezentant zonal" (fara cunostinta sau acceptul meu), la fel am fost si "demis" din aceasta 'functie'.

Revenind la etapa 3, rezultatele au fost:
Locul 1 : Tibi Moiescu (Timisoara)
Locul 2 : Daniel Racoveanu (Pitesti)
Locul 3 : Kadar Laszlo (Tg.Mures) si Vlad Popa (Bucuresti)
Locurile 5-8 : Dan Bude (Timisoara), Kuvi Claudiu (Timisoara), Ionas "Misu" Mihai (Bucuresti) si Eddie Demirian (Bucuresti).

Din Timisoara, Adi Paleu a ocupat locul 9 ca si Sorin (Arad), locul 17 : Marius, Andrei, Duda, Cornel, respectiv Dani si Tica din Oradea.
Cea mai mare inchidere a concursului a fost realizata de Vlad Popa - 152, iar cele mai multe 180-uri le-a inscris Daniel Racoveanu - 5 la numar.








Copyright ©️ de Asociatia Sportiva Darts Club Banat - Crisana Toate drepturile rezervate.
victorash
victorash

Mesaje : 8
Puncte : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 36
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty sper

Mesaj  alexero2002ro Lun Feb 22, 2010 3:38 am

eu atat am de spus :ce se intampal in TIMISOARA in materie de darts sper sa nu se intample si in toata tara !!GAME ON!!!
alexero2002ro
alexero2002ro
incepator
incepator

Mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 42

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  fotografu' Lun Feb 22, 2010 11:31 am

alex intradevar din ce pepiniera are timisoara e pacat ca au venit asa de putini. dar poate ca nu au venit deoarece nivelul de joc in tara chiar e mare, si poate ca asta ii sperie pe majoritatea. intradevar e neplacut sa iesi din primul tur (ex. eu Very Happy) dar asta e dartsul. cineva trebuie sa si piarda, si doar asta te motiveaza sa mergi acasa sa rupi boardul ptr urmatoarea etapa. si oricum experienta o acumulezi, cum spuneai si tu intr-un post jucand cu cati mai multi jucatori noi. atata timp cat joci la tine in ograda e ok, nu zic nu, dar evolutia e mai lenta.
fotografu'
fotografu'
incepator-mediu
incepator-mediu

Mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie : 6
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 47
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.ionutphoto.com

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty si totusi.........

Mesaj  victorash Lun Feb 22, 2010 12:43 pm

poate ca nivelul ridicat de la regionale si nationale sperie pe unii dar pana nu vezi si nu participi nici nu o sa reusesti sa stai acasa sa te "antrenezi" si sa te intrebi de ce ai pierdut, unde ai gresit si ce trebuie sa imbunatatesti. acasa e cel mai bine sa joci pt imbunatatiri. cand joci cu cineva vrei nu vrei te gandesti la victorie si nu mai esti atent la greseli. acum la timisoara, bila mi-a spus o chestie interesanta: zicea ca la un campionat international a intrebat pe cineva ca se antreneaza pe zi si raspunsul a fost: "never training, only practice." faceti voi diferenta. Wink Wink
victorash
victorash

Mesaje : 8
Puncte : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 36
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  fotografu' Joi Mai 13, 2010 1:37 pm

mai ... da' de unde se aude linistea asta? ... hahaha. nu uitati diseara pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ultima etapa din Premier League. enjoy.
fotografu'
fotografu'
incepator-mediu
incepator-mediu

Mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie : 6
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 47
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.ionutphoto.com

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  artiss Dum Mai 16, 2010 7:25 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
artiss
artiss
incepator
incepator

Mesaje : 51
Puncte : 58
Reputatie : 2
Data de inscriere : 08/02/2010
Localizare : cluj napoca

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty vot sectet

Mesaj  zo-lee Joi Mai 20, 2010 8:22 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

zo-lee
Moderators
Moderators

Mesaje : 105
Puncte : 181
Reputatie : 7
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

http://www.dartsmasters.ro

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  artiss Mier Mai 26, 2010 9:04 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
artiss
artiss
incepator
incepator

Mesaje : 51
Puncte : 58
Reputatie : 2
Data de inscriere : 08/02/2010
Localizare : cluj napoca

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  fotografu' Mier Mai 26, 2010 9:16 pm

bravo dane ... com'on !!!
fotografu'
fotografu'
incepator-mediu
incepator-mediu

Mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie : 6
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 47
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.ionutphoto.com

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty AJUTA LA ANTRENAMENTE

Mesaj  zo-lee Joi Mai 27, 2010 5:38 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] INTRATI LA DOWNLOAD MERITA!

zo-lee
Moderators
Moderators

Mesaje : 105
Puncte : 181
Reputatie : 7
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

http://www.dartsmasters.ro

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty incredibil

Mesaj  zo-lee Vin Mai 28, 2010 8:23 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

zo-lee
Moderators
Moderators

Mesaje : 105
Puncte : 181
Reputatie : 7
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

http://www.dartsmasters.ro

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  fotografu' Vin Mai 28, 2010 10:27 am

zo-lee a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
le-am vazut duminica seara. intradevar e incredibil cum poate juca omu' asta. tare ma gandesc ca si dupa ce nu va mai juca darts va mai trece inca mult timp pana cineva sa-l poata egala sau intrece.
fotografu'
fotografu'
incepator-mediu
incepator-mediu

Mesaje : 77
Puncte : 92
Reputatie : 6
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 47
Localizare : Cluj-Napoca

http://www.ionutphoto.com

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  zo-lee Vin Mai 28, 2010 12:04 pm

dupa cele vazute trebuie sa folosim un sistem de antrenament care sa aduca in varful clasamentului localsau national.Sa demonstram valoarea clujenilor nu doar cu prezente!!!!!!!!!!!!!!!

zo-lee
Moderators
Moderators

Mesaje : 105
Puncte : 181
Reputatie : 7
Data de inscriere : 08/02/2010
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

http://www.dartsmasters.ro

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  artiss Sam Sept 11, 2010 8:07 pm







artiss
artiss
incepator
incepator

Mesaje : 51
Puncte : 58
Reputatie : 2
Data de inscriere : 08/02/2010
Localizare : cluj napoca

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  artiss Mar Sept 28, 2010 2:39 pm

artiss
artiss
incepator
incepator

Mesaje : 51
Puncte : 58
Reputatie : 2
Data de inscriere : 08/02/2010
Localizare : cluj napoca

Sus In jos

doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P Empty Re: doar pt cei care sunt curiosi!!!!:P

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum